• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Робота з внутрішньо-переміщеними особами із зони АТО

Кейс інформаційної допомоги

Матеріали по АТО

Презентації

Соціальний захист

Реєстрація

Прибуття із зони АТО

2016-06-16

Бібліотека – інформаційний майданчик для переселенців

Бібліотека – інформаційний майданчик для переселенців

Районна бібліотека, працюючи в тісному партнерстві з соціальними службами, продовжує бути для тимчасово переміщених осіб своєрідним майданчиком, де відбуваються різні соціальні ініціативи.

Ось і нещодавно, команда фахівців, які опікуються проблемами переселенців в області, вирішували назрілі гострі питання переселених осіб на круглому столі, який проходив у книгозбірні в рамках спільного проекту «Соціально-правовий захист, життєзабезпечення та екстрена підтримка постраждалих від конфлікту груп населення південного сходу України», що спрямований на захист громадян, які були вимушені залишити окуповані та небезпечні території. Його учасниками стали близько 40 вимушених переселенців, які мешкають у нашому районі.

Бібліотека – інформаційний майданчик для переселенцівУ заході взяли участь: радник міністерства соціальної політики в Сумській області Оксана Іванцова, голова правління ГО «Самаритяни Сумщини» Владислав Лазаренко, правозахисник центру безкоштовної юридичної допомоги Володимир Виноградов.

На круглому столі було порушено багато гострих проблем тимчасово переміщених осіб щодо реєстрації, надання соціальної допомоги, житлові питання, працевлаштування та багато інших.

У свою чергу, бібліотекарі продемонстрували учасникам заходу свій власний ресурс - блог КЗ «Тростянецька ЦРБ», на якому представлений «Кейс інформаційної допомоги переселенцям», а також інформаційно-просвітницькі заходи, які проводить бібліотека для користувачів даної категорії.

Адміністрацією бібліотечного закладу були обговорені можливості співпраці з ГО «Самаритяни Сумщини» в написанні проектів, які б покращили життя тимчасово переміщених осіб та адаптували б цих людей до тростянецької громади.

/Files/images/SAM_9891.JPG/Files/images/SAM_9883.JPG

пʼятниця, 20 травня 2016 р.

Втратити дім, але не втратити надію

Втратити дім, але не втратити надію

Жінки, чиї родини є вимушеними переселенцями, стали головними героїнями родинного свята, яке днями відбулося в районній бібліотеці для дорослих. Його організували бібліотекарі в співпраці з Тростянецьким відділенням соціального захисту населення до Міжнародного дня сім’ї.

Тростянецька земля, як і вся Україна, також надала тимчасовий притулок родинам зі Сходу, які потрапили в біду. Кожна родина – це окрема сумна історія, яка шукає підтримки та взаємопорозуміння.

Уже два роки мешкають в нашому місті зі своїми родинами Леся Пророченко, Марина Оскомова та Тетяна Пархоменко. Зі сльозами на очах слухали присутні на заході проникливі розповіді жінок про дорогу до мирного життя.

Медсестра Леся Пророченко приїхала з міста Кіровськ Луганської області. Це енергійна, небайдужа, імпульсивна людина, яка займається волонтерством у соціальних мережах – допомагає таким же вимушеним переселенцям. Жінка задоволена тим, як її родину прийняли в нашому місті. Але довелося пережити й багато людської жорстокості. Адже, переселенець – це як тавро для людини. Війна випробувала сім’ю Лесі на міцність і доказала, що вижити в важкі часи можна лише дружньою родиною.

/Files/images/Зти.PNGМарина Оскомова за фахом продавчиня, має трьох дітей і приїхала з міста Торез Донецької області. Жінка висловила велику вдячність за те, що її так тепло прийняли на нашій землі. Для її родини події на Сході – це як страшний сон.

Тетяна Пархоменко працювала в податковій інспекції міста Первомайск. Додому не їздила жодного разу, бо в місті проходить лінія фронту і її будинок постраждав від вибуху. Тетяна – мати трьох дітей. Найстарший син навчається в Польщі. Хлопця настільки приголомшили події на його Батьківщині, що він навіть пише магістерську роботу на тему війни в Україні.

Низько вклонилися жінкам – переселенкам гості свята, знані в місті люди – Ніна Григорівна Хижняк - мама воїна, який виконував свій обов’язок в зоні АТО, Надія Іванівна Яценко – ветеран сцени, колишній директор районного Будинку культури, Ольга Борисівна Вчерашня, колишній директор районної бібліотеки.

Всі вони бажали мужнім жінкам терпіння та й найшвидшого повернення до рідних домівок.

Втратити дім, але не втратити надію Не оминули родинне свято і представники влади. Слово мали: начальник управління соціального захисту Лариса Басова та виконуючий обов’язки начальника районного відділу культури Володимир Забавський.

Не обійшлося на святі і без пісні. Леонід Григорець дарував усім присутнім гарний настрій і надію, виконуючи музичні твори. А поетичні твори про родинні цінності неперевершено читала Алла Захарченко.

/Files/images/SAM_8242.JPG


.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

середа, 16 березня 2016 р.

«Україна: громадський неспокій» - програма Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Нещодавно у читальній залі районної бібліотеки зібрались переселенці із зони АТО на «Тренінг з ваучерних програм» в рамках програми «Україна: громадський неспокій». У роботі тренінгу взяли участь: головний спеціаліст відділу соціально - трудових відносин по роботі з сім’ями Тростянецького відділу соціального захисту населення Тетяна Ганжа- ленко, працівник Тростянецького відділення Червоного Хреста Світлана Крючко та волонтери – бібліотекарі ЦРБ. Сумська обласна організація Товариства Червоного Хреста України включена до Міжнародного проекту «Україна: громадський неспокій», що триватиме з 1 березня по 30 червня 2016 року в м.Суми. В рамках даного проекту – надання допомоги переселенцям із зони АТО у вигляді ваучерів на продукти харчування. Допомогу отримає визначена категорія переселенців, а саме: - Багатодітні сім’ї ( 3 та більше дітей до 18 років); - Інваліди 1-ї та 2-ї груп, віком до 70-ти років; - Одинокі годувальники, з дітьми до 18 років; - Одинокі люди похилогоо віку (70 та більше років). Отримані ваучери переселенці із зони АТО мають реалізувати в мережі магазинів «Сільпо» в м.Суми. Учасниками семінару були розгля- нуті наступні питання: ознайомлення з особливостями розповсюдження ваучерів та коштів у рамках гуманітарних програм, важливість впро

вадження ваучерних програм в Україні, огляд процедур і форм, пов’язаних з розповсюдженням ваучерів, цільові групи, подача заявок та їх реєстрація. У Тростянецькому районі в рамках проекту «Україна: громадський

неспокій» 320 родин із числа внутрішньо переміщених осіб із зони конфлікту,які, згідно проекту, зможуть отримати ваучери номіналом від 500 до1000 грн. для домашнього вжитку. Категорія отримувачів була визначена донором. Це багатодітні родини (3 та

більше дітей у віці до 16 років), інваліди 1- 2 групи (до 70 років), одинокі батьки (з дітьми до 16 років), люди похилого віку (від 70 років і старші). Таким чином, Міжнародна Феде- рація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця спільно з Національним Товариством Червоного Хреста України, зможе надати таку необхідну допомогу 400 найбільш знедоленим сім’ям Лисичанська, на загальну суму 800 тис. грн. Такі проекти дають надію багатьом родинам, які опинились у скрутних життєвих обставинах на те, що до їхніх пробле

м небайдужі більшість громадських організацій як міжнародних, так і національних. Тільки разом, спільними зусиллями можна подолати всі негаразди в суспільстві і надати дієву допомогу тим, хто її потребує.

.

.

3 липня, 2015 р.

Бібліотека для переселенців: екскурс в історію Тростянеччини

Районна бібліотека турбується про те, щоб десятки переселенців із конфліктних територій України, які мешкають у Тростянці, могли легше адапту- ватися на новому місці. Тут створені умови, щоб ці люди могли користуватися усіма послугами книгозбірні: брати книжки додому, користуватися безкоштовним Інтернетом, приймати участь у різноманітних дозвілєвих заходах. Коло цієї категорії користувачів постійно розши- рюється. Так, нещодавно до відвідувачів бібліотеки приєдналася багатодітна сім’я Анісімових з міста Харцизсьска та Валерій Молибог з міста Єнакієве. Для того, щоб відкрити для внутрішньо переміщених осіб красу і неповторність Тростянеччини, познайо- мити з традиціями нашого краю, бібліотекарі разом з сектором по роботі з сім’ями управління соціального захисту організували для них слайд-круїз містом та познайомили з традиціями святкування Івана Купала на Слобожанщині, а також організували екскурсію в краєзнавчий музей. Кожному із присутніх запав у душу виступ знаної у місті декламаторки Алли Захарченко, яка неперевершено читала улюблену поезію. «Ми любимо і пишаємось нашим містом і хочемо, щоб ця гордість, любов передалась і вам. А наше місто стало для вас затишною і гостинною домівкою», - наголосила директорка закладу Людмила Єфремова. Задоволеними лишилися всі учасники зустрічі і вже з нетерпінням чекають нових заходів. Спонсорську допомогу в організації заходу надали приватні підприємці: Людмила Шило, Олександр Собколов та Олександр Пістренко. .

.

11 березня, 2015

Весни і надії в кожній душі

Складна ситуація в Луганській і Донецькій областях змушує мирне населення тікати з рідних осель від біди. За офіційними даними під час АТО до Тростянецького району прибуло з інших міст понад 500 мешканців. У відповідності з Наказом Міністерства культури України №773 від 18.09.2014 р. "Про реалізацію проекту "Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами", бібліотеки Тростянеччини готові надавати послуги зазначеним категоріям відвідувачів. Так, в інтернет-центрі Комунального закладу «Тростянецька центральна районна бібліотека»,який діє у співпраці з управлінням соціального захисту населення Тростянецького району відбувся «Круглий стіл» для тимчасово переміщених осіб із зони АТО. Вісімнадцять жінок із східних регіонів країни різного віку зібралися в книгозбірні в переддень свята-8 Березня. З вступним словом до них звернувся начальник управління соцзахисту Олексій Новохатський та побажав всім в цей весняний день миру і добра, як в кожну родину так і всій Україні та запевнив,що при будь-якому зверненні постраждалих, кожний отримає допомогу та підтримку від місцевої влади. Директор бібліотеки Людмила Єфремова презентувала присутнім набір безкоштовних бібліотечних послуг, які вони можуть зараз отримати, а саме: - безкоштовний інтернет - безкоштовна зона WI-FI - курси комп’ютерної грамотності - курси з вивчення англійської мови - величезний книжковий фонд - передплата періодичних видань 2015р - запрошення до дозвіллєвих клубів за інтересами А саме головне, на чому наголосила господарка книгозбірні, щоб люди заходили до бібліотеки не тільки для того, щоб взяти почитати книжки, а й отримати добре слово від працівників, почути голос рідних через скайп – зв’язок чи надіслати товаришу електронного листа або переглянути останні новини з рідних міст. Тетяна Ганжаленко, зав.сектором та Яна Ярошенко, головний спеціаліст по роботі з сім'ями управління соцзахисту привітали жінок та дали змогу кожній із них розказати трішечки про себе, свою сім'ю та свою життєву історію, про те, як вони опинилися на Тростянеччині. У кожного вона різна, так Шевелева Антоніна купила своєму сину «Мілку», побачили на ній адресу, де вона виготовлена і так опинилися тут. Спогади викликали у жінок сльози на очах, душевні рани їх ще не загоїлись. Бібліотекарі Олена Іванцова та Наталя Кулібаба презентували присутнім святкову літературно-музичну композицію. Наприкінці заходу Олексій Новохатський зі своїми співробітниками подарували кожній жінці солодощі від ПрАТ «Монделіз Україна» та місцевих підприємців.

Кiлькiсть переглядiв: 19292

Коментарi

 • Kermitemilm

  2017-04-19 09:20:13

  [URL=http://meendo.lipoly.ru][IMG]http://meendo.lipoly.ru/51a328f8dec10.gif[/IMG][/URL] [URL=http://video.lipoly.ru][IMG]http://video.lipoly.ru/8.png[/IMG][/URL] порно фильм парижанка смотреть силиконовая жопа онлайн порно порно онлайн блондинка высокая женщины насилуют мужчин порно смотреть хочу большие титьки смотреть советское порно видео знакомства для интима в ельце натуральное порно онлайн comedi club договор о сексе интим знакомства чермоз порно видео молодых учительниц титьки матитьки жестокое...

 • Lonniebox

  2017-04-19 07:25:31

  скачать на тел порно восточные девушки http://cutt.us/PauFe девушки и трансы порно с переводом наказание царской непокорной прислуги порно онлайн без регистрации http://cutt.us/OeeCk смотреть онлайн порно видео лесбиянки кастинг порно с женщинами от35 до 50 лет http://cutt.us/NUn9n фото голых женщин в самом соку секс с кавказкими мужчинами видео онлайн http://cutt.us/wAzE2 шаблоны фотошопа на тему секс в большом городе брутальные волосатые биссеки и геи порно http://cutt.us/iJuPS порно фото русских...

 • Lonniebox

  2017-04-19 05:43:51

  американские молодые шлюхи в порно фильмах http://cutt.us/BxgtQ самый нежный секс 2014 посмотреть порно фильми отец насилует дочь девственницу порно онлайн http://cutt.us/3VNXM как сделать приятным секс с незнакомым мужчиной порно жестокое изнасилование щупальцами чужого пришельца http://cutt.us/Uql8K после удаление кисты можно заниматься сексом секс с принцессой джасмин реальная жизнь http://cutt.us/EIfzq смотреть порно бурные оргазмы после дикого секса большая бутылка в пизде порно видео http://cutt...

 • Lonniebox

  2017-04-19 04:54:01

  фото девушек в лаковых батфортах на высоком каблуке http://cutt.us/awBon красивые молодые девушки кино порно фильм порно трахают девок негры с большими членами http://cutt.us/pvLlO отец трахнул дочку порно смотреть видео латвийский политик на порнокастинге у вудмана http://cutt.us/ZB2K кунилингус по принуждению смотреть дению порно вид в самаре ищут пару занявшующя сексом в фонтане http://cutt.us/XoqZX порнозвезды видео бритни скай девочка созрела секс с вагинами королек птичка певчая http://cutt...

 • Dbyapela

  2017-04-19 03:44:25

  oquestionm http://buytadalafilonrx.com mhorsee [url=http://buytadalafilonrx.com]buy cialis rxshop[/url] mofteni...

 • Lonniebox

  2017-04-19 03:13:02

  как снять стопорное кольцо на внутреннем шрусе http://cutt.us/8aBpy порно в туалете головой в очков секс видео лезбеянки секретарши онлайн видео http://cutt.us/NHpC6 секс пристаёт к соседке и насилует порно онлайн группа девушек обосали парня http://cutt.us/22oGm смотреть белоснежка и 7 гномов порно анекдоты смешные про секс и измену http://cutt.us/ObaqP секс гламурное порно видео мама с сыном эротические рассказы секс с женами др http://cutt.us/Ri022 хилари клинтон порно скач фоты на телефон...

 • final examination essay Abity862

  2017-04-19 02:29:26

  Preparation is the http://comp.essaytoyou.com/ntt-teacher-resume.php jump on b attack to triumph on the final. Ordeal has shown that students who into convenience comme il faut repayment for the unalterable near completing all of their coursework finish higher scores, Final examination essay essaytoyou.com Ahead preparation students should recollect what the exam group be, but also--and more importantly--to fill of it from enhancing the center of your efforts. Investigate the texts on what they assess as to offer--do your most receivable to effectuate them and advance your own experience to bear upon...

 • Lonniebox

  2017-04-19 02:18:15

  смотреть порно двойное проникновение с огромными членами http://cutt.us/pavV смотреть порноролики мужчины на приёме у врача порно разрыв целки у етних девочек http://cutt.us/4zrI4 порно фильмы о русских свингерских оргиях смотреть порно мамы дают без регистрации http://cutt.us/yGTDo смотреть видео секс 4 классов онлайн порно секс порно видио папа с дочкой http://cutt.us/zrs6U порно онлайн мама и спящий сын почему не хочется секса в 40 лет женщине http://cutt.us/YcDEN смотреть порно проии с переводом...

 • Lonniebox

  2017-04-19 00:38:57

  парнуха в сад в део онлайн http://cutt.us/Tf9sh видео поцелуи возбудили и захотелось секса немецкое порно зрелых с юными групповое http://cutt.us/Cz63 смотреть порно русское случайный секс на улице порно видео русские зрелые в колготках http://cutt.us/HEZEM порно историй про еблю в метро смотреть порно мультик про красную шапку http://cutt.us/a6QOl онлайн русское порно писи лижут мальчики смотреть порно онлайн прямо сейчас без регистрации http://cutt.us/b7waF смотреть онлайн порно пухленькую в з...

 • Lonniebox

  2017-04-18 23:03:16

  новинки кино 2013 смотреть онлайн порно http://cutt.us/2Z0Ww ними другое просто секс адам эмма стараются держаться расстоянии скором русское порно смотреть изменил девушке с ее мамой http://cutt.us/421Qw обои для рабочего стола картинки на рабочий стол эро порно порно с соц сетей аннет аня белоножко http://cutt.us/iP4IU взяла в рот в школе порно рассказ две лесби трахаются в анал огромным дилдо http://cutt.us/Y5HGE порно фото зрелые женщины любят большой член почему нельзя секс перед анализом на посев http://cutt...